backlinks ומה החשיבות שלהם לקידום האתר שלכם

בפוסט הזה נדבר על מה החשיבות של backlinks לקידום האתר שלכם בגוגל (ספויילר - חשיבות רבה) ואיך אתם יכולים להשיג קישורים נכנסים לאתר שלכם
קישורים נכנסים

מה זה בכלל backlinks

בשביל להבין מה זה backlinks צריך קודם כל להבין מה הם סוגי הקישורים הקיימים.
יש שלושה סוגי קישורים – קישורים יוצאים, קישורים פנימיים וקישורים נכנסים (backlinks).

קישורים יוצאים

קישורים יוצאים הם קישורים מהאתר שלכם שמצביעים לאתר אחר, לדוגמא, אם יש לכם בלוג ספורט וכתבתם כתבה על משחק כדורגל, יכול להיות שתרצו לקשר את בכתבה הזאת לאתר של קבוצת הכדורגל, או לאתר של ערוץ ספורט שבו אפשר לצפות במשחק.
אם יש לכם בלוג בתחום הטיולים, וכתבתם על טיול מאורגן שחברת טיולים מציעה, יכול להיות שתרצו לקשר לעמוד באתר שלהם שמדבר על זה.

קישורים פנימיים

קישורים פנימיים הם קישורים באתר שלכם שמקשרים לעמוד אחר באתר שלכם, לדוגמא, אם יש לכם חנות וירטואלית שאתם מוכרים בה מוצרי גינון, וכתבת כתבה על 5 מכסחות הדשא הטובות ביותר, אתם תרצו לקשר מהעמוד הזה לעמודים של המוצרים שאתם מוכרים.

קישורים נכנסים – backlinks

קישורים נכנסים הם קישורים שמגיעים מאתר אחר לאתר שלכם, לדוגמא, אם כתבתם case study על תחום העיסוק שלכם, יכול להיות שאתרים אחרים שמדברים על הנושא הזה ירצו לקשר לאתר שלכם כדי לבסס את התוכן שלהם על המחקר שלכם.
כל קישור נכנס מאתר אחר לאתר שלכם מהווה בעצם המלצה של האתר עליכם.

אישה מצביעה על הלוגו שלנו - המלצה היא כמו קישור חוזר

מה ההבדל בין backlinks לבין קישורים פנימיים וקישורים יוצאים

ההבדל המרכזי בין קישורים נכנסים לקישורים יוצאים או קישורים פנימיים הוא שאין לנו בתור בעלי אתר שליטה עליהם.
אם אני רוצה ליצור קישור יוצא בתחום של הכתבה אני יכול למצוא כתבה רלוונטית ולקשר אליה, לדוגמא, המאמר הזה מדבר על המשמעות של קישורים נכנסים, אז אני יכול לקשר לאתר של ahrefs בנושא : What is a Backlink? How to Get More Backlinks.
אם אני רוצה ליצור קישור פנימי באתר שלי אני יכול פשוט למצוא כתבה רלוונטית אחרת שאני רוצה לקשר אליה, לדוגמא, נשאר בנושא של קידום אתרים, אני יכול לקשר לכתבה בנושא מחקר מילות מפתח.

לעומת זאת, אם אני רוצה קישור נכנס לאתר שלי, אני צריך לגרום לאנשים אחרים לקשר לאתר שלי. זה כבר לא פעולה פשוטה של להכנס ולערוך קישור באחת הכתבות באתר, אלא ליצור תוכן איכותי שיגרום לאנשים אחרים לרצות לקשר לדף שלי.
אבל זה נשמע הרבה עבודה, למה בכלל להשקיע בזה?

3 החשיבויות העיקריות בקישורים נכנסים

מיתוג וסמכות

אם נחשוב לרגע על מה המשמעות של מיתוג, במיתוג אנחנו רוצים להכנס לתודעה של הלקוח וליצור תודעה של סמכות ומקצוענות בתחום. אם נתקלתם בחברת תרופות שבחיים לא שמעתם עליה שהוציאה תרופה חדשה, סביר להניח שלא תהיו נלהבים מידי ליטול את התרופה, לעומת זאת, אם תגלו שחברה מוכרת ומקצועית הוציאה אותה, יהיה לכם הרבה יותר קל לסמוך עליהם.
הדרך להכנס לתודעה וליצור את האמינות והסמכות הזאת אצל לקוחות היא מורכבת מהמון דברים, אך הכי חשוב, שידעו שאתם קיימים. אם מישהו קורא כתבה באתר חדשותי שמקשרת לאתר שלכם, הוא נחשף לאתר שלכם וכך אתם מתחילים להכנס לתודעה שלו. ככל שהוא יתקל ביותר קישורים אליכם, פרסומות שלכם, תמונות, אירועים, פוסטים או כל דבר אחר שמדברים עליכם, ככה תכנסו יותר לתודעה שלו.
דבר שני ולא פחות משמעותי, זה הסמכות, כשאתר חדשות מוביל, או בלוג מוביל בתחום שלכם מקשר אל האתר שלכם, הלקוח בעצם מקבל "חותמת אחריות" עליכם מהאתר שמקשר אליכם.
אם אחד האתרים המובילים בארץ מקשר אליכם, זה סימן שהוא סומך עליכם, ואם הלקוח שלכם סומך על האתר שקישר אליכם (נחזור למתמטיקה כיתה ח') אז לפי כלל מעבר, הוא סומך גם עליכם.

העברת טראפיק

משמעות נוספת של קישור נכנס, היא הרבה יותר ברורה, והיא העברת גולשים מאתר אחר לאתר שלכם.
אם יש לכם חנות וירטואלית שמוכרת ארנקים, ובאתר אחר מופיעה כתבה שמדברת על 7 הארנקים המובילים לשנת 2021, גולש שקורא את הכתבה הזאת יכול לראות שם את אחד השעונים, לרצות לקנות אותו, ואז במידה והכתבה מקשרת לאתר שלכם, הגולש יוכל ללחוץ על הקישור ולהגיע ישירות לדף המוצר באתר שלכם.
אם יש לכם בלוג בנושא העיצוב, ואתם כתבתם כתבה מעמיקה על תורת הצבעים, גולש שקורא כתבה באתר אחר שמקשרת אליכם ומסתמכת על הדברים שלכם, יכול לעבור בין האתרים ולקרוא גם את הכתבה שלכם.

בלחיצה על הקישור הנכנס אתם מקבלים טראפיק מהאתר שמקשר אליכם ובכך יש יותר גולשים באתר שלכם.
גולשים באתר מובילים למיתוג, יצירת סמכות, הכנסה כספית, חשיפה ועוד דברים בהתאם למטרת האתר שלכם.

קידום במנועי חיפוש

המטרה של מנועי חיפוש היא לתת לגולשים שלהם את התשובות הרלוונטיות ביותר לחיפוש שלהם. בשביל לעשות את זה הם אוספים המון נתונים על האתר שלכם, ובהתאם לנתונים האלה בוחרים אם להציג את הכתבה שלכם כתשובה לשאלה של הגולש שלהם. ככל שהנתונים שמנוע החיפוש אסף עליכם מתאימים יותר לשאלה של הגולש, הכתבה שלכם תופיע במקום גבוה יותר.

אחד הנתונים המרכזיים שגוגל (וכל מנוע חיפוש) מסתכל עליהם, הוא קישורים נכנסים. בגלל כל הסיבות שדיברנו עליהם, גוגל הבינו שככל שמקשרים יותר לאתר שלכם, ככה התוכן שלו יותר מומלץ.

כל קישור נכנז כזה מהווה המלצה על הדף באתר שלכם, וככל שיש יותר המלצות על הדף שלכם בתחום מסויים, ככה יש לאתר שלכם יותר סמכות בתחום הזהף וככה גוגל סומך עליכם יותר ומציג אתכם גבוה יותר בתוצאות החיפוש.

איך גוגל יודע באיזה מילות חיפוש לקדם אותי על בסיס backlinks?

בשביל להבין באיזה נושא הדף שלכם, גוגל בודק כמה דברים.
הדבר הראשון שהוא בודק זה התוכן של הדף – אם הדף שלכם מדבר על סוגי דישון, גוגל לא ירצה להציג אתכם לגולש שמחפש שרשראות זהב, ולכן הוא יעבור על התוכן של האתר שלכם ויקטלג אותו לקטגוריה מסויימת ולביטויי חיפוש רלוונטיים, לכן תמיד הכי חשוב בשביל להגיע גבוה בתוצאות החיפוש- תוכן איכותי!

הדבר השני שהוא בודק זה הנושא של האתר – לדף שמדבר על חולצות ילדים יהיה יותר קשה להגיע למקום גבוה באתר שהנושא שלו זה בניית אתרים מאשר באתר שהנושא שלו זה לבוש או ילדים…
בדיוק מהסיבה הזאת לרוב תמצאו אתרים קטנים יותר בתוצאות הראשונות של מילות חיפוש ספציפיות ולא אתרים גדולים ומובילים כמו ויינט או וואלה.
גוגל רוצה שתהיה לאתרים שלו סמכות בתחום שבו הגולש חיפש.

הדבר השלישי זה הקישורים הפנימיים, ככל שהאתר שלכם מקשר לדף מסויים יותר בנושא ספציפי, ככה גוגל מדרג אותו גבוה יותר מבין שאר הדפים באתר שלכם בנושא שקישרתם אליו.
את הנושא הזה הוא יודע לזהות לפי הanchor (טקסט עוגן) של הטקסט המקשר – הטקסט שעליו החלתם את הקישור.

הדבר הרביעי, שמתקשר לנושא הכתבה, הוא קישורים נכנסים – ככל שאתם מקבלים יותר המלצות, מאתרים חזקים יותר בנושא של הדף שלכם, עם anchor רלוונטי לנושא, מכתבות שמדברות על אותו נושא, ככה גוגל מבין שהאתר שלכם יכול לענות לגולש על השאלה שלו.

אם הייתם צריכים לבחור רואה חשבון, ועל אחד הייתם מקבלים המלצות רבות מאנשים שאתם סומכים עליהם, ועל השני פחות, סביר להניח שהייתם בוחרים במומלץ יותר.
גוגל עובד באותה הצורה בדיוק, ככל שיש לאתר שלכם יותר "המלצות" (קישורים נכנסים) מאתרים גדולים יותר, בנושא שלכם, ככה סביר להניח שיבחר בכם כתוצאה מועדפת יותר וימקם אתכם גבוה יותר בתוצאות החיפוש.

backlinks זה כמו המלצות

איך אפשר להשיג backlinks?

פרסום תוכן איכותי שיגרום לאנשים אחרים לקשר אליו

אם תכתבו תוכן מאוד איכותי שכולל מידע יחודי ברמה גבוהה, אנשים שכותבים בנושא יכולים לקשר אליכם כדי להעמיק את המאמרים שלהם, אנשים יכולים להתבסס על דברים שכתבתם או להשתמש בנתונים שהצגתם ולתת לכם קרדיט.

reaching out

אם יש לכם אתר שמוכר שעונים ונתקלתם באתר שמסקר שעונים חדשים, תוכלו לשלוח לבעלים של האתר הודעה (בדרך כלל יש פרטי יצירת קשר או טופס) ולהציע לו לסקר גם את השעונים שלכם, או שיש לכם בלוג אופנה והמלצתם על חנות מסויימת, תוכלו לשלוח להם הודעה ולאפשר להם להציג את ההמלצה שלכם באתר שלהם.

מאמרי אורח – guest post / guest blog

תפנו לאתרים שמתעסקים באותה נישה כמו האתר שלכם, והציעו להם לכתוב מאמר אורח באתר שלהם, בו תתנו לקוראים שלהם הרבה תוכן, ובתמורה, תוכלו לקשר חזרה לאתר שלכם דרך הכתבה הזאת

אנחנו מעלים כל חודש אתר בנישה חדשה ונותנים לחמישה הראשונים שמעוניינים את האפשרות לפרסם בו מאמר אורח בחינם (!)
אם אתם מעוניינים לקבל עדכונים על כל אתר כזה שאנחנו מעלים, אתם יכולים להכנס לקבוצת הוואטסאפ או קבוצת הפייסבוק שבהם אנחנו מעדכנים על זה

קניית קישורים

תמיד אתם יכולים לקנות קישורים באתרי תוכן. כל אתר חדשות מוביל וכל מקדם אתרים מציע את השירות הזה.
חשוב לעשות בדיקות מקיפות על האתר שאתם קונים ממנו את הקישור (לוודא שהוא בנישה שלכם, שהציון שלו גבוהה (DR או DA),שהרבה אתרים מקשרים אליו, שהוא לא אתר ספאם שרק מוכר קישורים, ושהוא מאונדקס בגוגל.
אתם מוזמנים לפנות אלינו לקניית קישורים באתרים שלנו או קניית קישורים מאתרי חדשות במחירים מוזלים

לסיכום

לקישורים נכנסים חשיבות עצומה בקידום האתר שלכם, גם מבחינת מיתוג וגם מבחינת הקידום האורגני, במנועי החיפוש ומחוץ להם.
אם אתם רוצים שהאתר שלכם ידורג גבוה בגוגל, קישורים נכנסים הם חלק גדול מהמשימות שלכם, ואותם תוכלו להשיג דרך guest posts, reaching out, או קניית קישורים.

עדיין אין לך אתר?

הגיע הזמן לקחת את העסק שלך לשלב הבא!

קפצו לאחד מהנושאים

לשיתוף:

רוצה לדבר איתנו?

כתבות נוספות

הצטרפו לניוזלטר שלנו!

השאירו את המייל שלכם כאן למטה וקבלו את כל העדכונים וההצעות החמות לפני כולם + תוכן בלעדי לחברי הניוזלטר בלבד!

הצטרפו לניוזלטר שלנו!

השאירו את המייל שלכם כאן למטה וקבלו את כל העדכונים וההצעות החמות לפני כולם + תוכן בלעדי לחברי הניוזלטר בלבד!